Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Значително затоплување: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

Во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе биде во значителен пораст.

Денес и утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=9

Прогноза за 22.07.2020
Минимална температура: 12°C до 21°C
Максимална температура: 30°С до 37°C
Сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 23.07.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 29°C до 36°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за локална појава на пороен дожд и ретки грмежи. УВ=9

Прогноза за 24.07.2020
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за локална појава на пороен дожд и ретки грмежи. УВ=9