Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредна метео прогноза: Невреме низ Македонија

До средината на наредната седмица нашето подрачје ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса која ќе услови честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, грмежи, силен ветер и изолирана појава на град.

Прогноза за 06.07.2020
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 26°С до 34°C
Променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Прогноза за 07.07.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Сончево со умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Прогноза за 08.07.2020
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 27°C до 33°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. УВ=8

loading…