Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Од утре драстична промена на времето со снег и дожд – УХМР издаде метео предупредување

Утре времето ќе биде претежно облачно, а од средината на денот ќе започнат врнежи од дожд проследени со засилен северен ветер и услови за појава на грмежи. На планините врнежите ќе се од снег.

Врнежите преку ноќта кон вторник и во вторник ќе се поинтензивни, а повремено пообилни(над 25л/м2) и ќе дува засилен повремено силен југоисточен ветер.

Прогноза за 21.04.2020
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 8°С до 14°C
Облачно со врнежи од дожд, на места пообилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер јужен ветер.

Прогноза за 22.04.2020
Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 10°C до 15°C
Променливо облачно а наместа ќе има повремени врнежи од дожд. На повисоките планини врнежи ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен, југоисточен ветер.

Прогноза за 23.04.2020
Минимална температура: -1°C до 5°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Променливо облачно со лоален дожд а на планините во претпладневните часови со услови за снег.Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

УХМР издаде метео предупредување: Студен бран со ветер, дожд и снег низ Македонија

CENTAR MKD