Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силен земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтер попладнево ја потресе Грција.

Земјотресот е почувствуван во 18:47 часот со епицентар во Јонско море со длабочина од 6,2 километри.