Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прегазено петгодишно дете во двор на куќа – детето со тешки повреди итно пренесено во скопската клиника “Мајка Тереза”

На 13.03.2019 во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „Рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете. Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот.

Во тренд…