Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Предмалку нов потрес во Скопје – позната јачината и епицентарот

Утрово во 8 часот во Скопје е почуствуван земјотрес од 2.6 степени.

Според првичните информации на Емсц земјотресот е со епицентар на Водно.

Повеќе детали наскоро.