11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » воена состојба
Свет

Првите мерки на Унгарија по воведувањето на вонредната состојба

M T
Унгарскиот премиер Виктор Орбан на Фејсбук објави какви мерки ќе преземе земјата за да ја заштити својата економија поради војната во соседна Украина. Унгарија ќе...
СветВо тренд...

Украина прогласи воена состојба, експлозии се слушаат низ целата земја

M T
Украинскиот парламент, Врховната рада, денеска го потврди указот на претседателот Володомир Зеленски за воведување воена состојба на територијата на целата земја, пренесоа украинските медиуми. Зеленски...
Свет

Воена состојба на улиците во Јужна Африка: војската реагира, убиено и бебе

M T
Најмалку седум лица се убиени и неколку стотици уапсени во текот на нередите што избувнале во Јужна Африка по апсењето на некогашниот претседател Џејкоб Зума....