Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рачни бомби
Македонија

Две рачни бомби од Втората светска војна пронајдени во тетовско

M T
На 03.11.2021 во 16.00 часот во СВР Тетово, А.М.(52) од с.Присојница, тетовско, пријавил дека во нива пронашол две неексплодирани рачни бомби од италијанско производство, со...
Македонија

Пронајдени две неексплодирани рачни бомби кај с.Дебарца

M T
На 22.09.2021 во СВР Охрид било пријавено дека при рушење на стар објект во селото Песочан, општина Дебарца, биле пронајдени експлозивни направи. По извршен увид...