22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од тетовско по распишани потерници

На 09.11.2021 околу 10.30 часот во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле 32-годишниот Д.И. од ова село. За него била распишана Централна и Меѓународна потерница за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Д.И. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Спонзорирано:

Можеби ќе ве интересира

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T

Приведено лице од скопско за издржување на изречена мерка притвор

M T

Приведено лице во тетовско за доиздржување затворска казна

M T

Земјотрес утрово регистриран во тетовско

M T

Приведено лице за издржување казна затвор од три години

M T

Приведено лице барано по две централни потерници

M T