Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Земјотрес утрово регистриран во тетовско

Земјотрес од 3,6 степени утрово го стресе тетовскиот регион, а истиот беше почуствуван и во Скопје.

Според податоците земјотресот се случил околу 9 часот и 11 минути утрово, а епицентарот е на 8 километри од Тетово односно 32 километри од Скопје.

Потресот особено се почуствувал во местата Желино, Боговиње. Земјотресот се почуствувал и во Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Силен земјотрес го погоди Чиле

M T

Силен земјотрес меѓу Закинтос и Кефалонија

M T

Бројот на загинати во земјотресот во Кина се искачил на над 80 лица

M T

Бројот на загинати во земјотресот во Кина се зголеми на 74 – Илјадници евакуирани, се трага по преживеани

M T

Силен земјотрес на југот на Иран

M T

Силен земјотрес во североисточен Авганистан, најмалку осум лица загинаа

M T