Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Две рачни бомби од Втората светска војна пронајдени во тетовско

На 03.11.2021 во 16.00 часот во СВР Тетово, А.М.(52) од с.Присојница, тетовско, пријавил дека во нива пронашол две неексплодирани рачни бомби од италијанско производство, со потекло од Втората светска војна.

Извршен е увид, а бомбите биле безбедно подигнати од Дирекцијата за заштитита и спасување.

Можеби ќе ве интересира

Земјотрес утрово регистриран во тетовско

M T

Приведено лице од тетовско по распишани потерници

M T

Пронајдени две неексплодирани рачни бомби кај с.Дебарца

M T