9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сезонски грип
Македонија

Почнува вакцинацијата против сезонски грип

M T
Денеска почнува вакцинација против сезонски грип во центрите за јавно здравје и дел од здравствените домови во Скопје каде не се врши вакцинација против Ковид-19....