29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : попис

Македонија

Заев: Пописот нема да влијае врз правата на граѓаните од етничките малцинства

M T
Во интервјуто за емисијата „Конфликт зоун“ премиерот Зоран Заев зборуваше за исходот од претстојниот попис, за кој изрази уверување дека ќе биде точен и успешен...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Пописот ќе се одржи во април 2021 по сите правила на Еуростат

CENTAR MKD
Пописот го одложивме бидејќи Мицкоски и опозицијата бараа да биде одложен неколку месеци пред пандемијата и го направивме тоа, вели Зоран Заев, премиер на Македонија....