20.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : етнички малцинства

Македонија

Заев: Пописот нема да влијае врз правата на граѓаните од етничките малцинства

M T
Во интервјуто за емисијата „Конфликт зоун“ премиерот Зоран Заев зборуваше за исходот од претстојниот попис, за кој изрази уверување дека ќе биде точен и успешен...