Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : плажи

Македонија ТОП ВЕСТИ

Константин Георгиески: Охрид конечно добива градски плажи по сите современи текови и еколошки препораки

M T
Прес конференција на кандидат за градоначалник Константин Георгиески: Прашањето за зачувување и уредување на крајбрежјето на Охридското Езеро со децении беше игнорирано. Храбро одлучивме да...
+ Мозаик Во тренд...

Црна Гора: Лежалка на оваа плажа до минатата година беше 120 евра, а сега „пиво и ќебапи за едно евро“ плус влезот е слободен

M T
Ексклузивноста на Свети Стефан и Милочер повеќе не постои, таа е заменета со масовен туризам што пристигна со „бесплатните“ плажи, изјави мештанинот Драган Радио Слободна...