25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » плажи
СветТОП ВЕСТИ

Бела ајкула усмрти пливач – Затворени најпознатите плажи во Сиднеј

M T
Неколку плажи во Сиднеј, меѓу кои и најпознатите плажи Бонди и Бронте, денеска беа затворени откако еден пливач загина во напад на ајкула. Водени замки...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Константин Георгиески: Охрид конечно добива градски плажи по сите современи текови и еколошки препораки

M T
Прес конференција на кандидат за градоначалник Константин Георгиески: Прашањето за зачувување и уредување на крајбрежјето на Охридското Езеро со децении беше игнорирано. Храбро одлучивме да...
+МозаикВо тренд...

Црна Гора: Лежалка на оваа плажа до минатата година беше 120 евра, а сега „пиво и ќебапи за едно евро“ плус влезот е слободен

M T
Ексклузивноста на Свети Стефан и Милочер повеќе не постои, таа е заменета со масовен туризам што пристигна со „бесплатните“ плажи, изјави мештанинот Драган Радио Слободна...