17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » натпросечни температури
MeteoCentar

Следи топол бран со температури над 40 степени

M T
Од денеска и во следните денови времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Во следните денови во повеќе места...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала до умерена облачност, од утре температури до 40 степени

M T
Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен...