19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » топла воздушна маса
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала до умерена облачност, од утре температури до 40 степени

M T
Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен...