22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » саудиска арабија
Свет

САД одобрија продажба на ракети во Саудиска Арабија, во вредност од 650 милиони долари

M T
Администрацијата на Џо Бајден одобри продажба на оружје на Саудиска Арабија во вредност од 650 милиони долари. Во соопштението на Пентагон се вели дека дозволата...