19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » служби
Македонија

Омбудсман: МВР да утврди одговорност кај службите за прекинот во издавањето лични документи

M T
Народниот правобранител изразува загриженост во однос на повторниот прекин на издавање на лични документи (лични карти, патни исправи, возачки дозволи и сл.) од страна на...