19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » директор
МакедонијаВо тренд...

Крис Колбурн е новиот генерален директор на САСА

M T
На први септември, Крис Колбурн се приклучи на рудникот за олово и цинк САСА од Македонска Каменица, како нов генерален директор. Досегашниот генерален директор на...
Македонија

Кривична против поранешен директор на училиште, кој дозволил наставничка да работи без диплома

M T
Поранешен директор во основното училиште „Кирил и Методиј“ во кумановското село Романовце во 2018 година не го прекинал работниот однос на вработена, за која ОЈО...
КоронавирусСвет

Директорот на „Фајзер“: Мала група луѓе шират дезинформации за вакцините, тие се криминалци

M T
Извршниот директор на „Фајзер“ Алберт Бурла, обвини милиони луѓе за ширење дезинформации за вакцините против Ковид-19 произведени од неговата компанија. Тој исто така рече дека...