10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » калории
МОЗАИК

Одење и слабеење – и тоа е можно: Со 5 совети согорете 50 отсто повеќе калории

M T
За да го користите одењето како добра вежба која ќе ви помогне да изгубите тежина, да изградите мускули и да стекнете кондиција, не мора да...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

ТЕРЕТАНА под јорган: Еве колку калории се согоруваат во 5-те НАЈПОПУЛАРНИ ПОЗИ

M T
Половина час водење љубов троши околу 150 калории, но бројката може да биде поголема, во зависност од позата. Ова се секс пози кои согоруваат најмногу...
ТЕМАМОЗАИК

Работи кои трошат најмногу калории: Ова е најлесниот начин за слабеење

M T
“Свит бенд” направи студија за потрошувачката на калории на работното место. Некои занимања навистина бараат многу енергија. Работата е важен аспект од нашите животи, на...
ТЕМАМОЗАИК

Девет намирници со најмалку калории: Крајно време е да се доведеме во форма

M T
Бидејќи нè дели само еден месец од официјалниот почеток на летото, крајно време е да ја доведеме линијата во форма. Исхраната сочинува 70 проценти од...