22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен измамник од Романија

На 15.09.2022 во 13.30 часот во с.Ранковце, полициски службеници од Полициското одделение Ранковце го лишиле од слобода Г.И.(23) од Романија. Тој се сомничи дека истиот ден измамил 74-годишен маж од Крива Паланка за сума од 700 евра. Како што е пријавено, тој се претставил дека е претставник на компанија за брендирани производи за домаќинство и се договориле за сумата да му продаде некои производи.

Откако Г.И. заминал оштетениот забележал дека производите не се од компанијата, односно не се оригинали, по што настанот го пријавил во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

„Алкалоид“ АД Скопје регистрираше ново друштво во Романија

M T

Силен земјотрес ја погоди Романија

M T

Приведен измамник по распишана централна потерница

M T

Столтенберг денеска пристигнува во Романија за да ги посети воените бази

M T

Во Романија пристигна првиот американски воен конвој

M T

Протести во Романија против ковид сертификатите

M T