Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » балтик
Свет

Реакција од Балтикот на руската закана од нуклеарно оружје: Тоа е глупост

M T
Премиерката на Литванија Ингрида Шимоните ја коментираше последната закана од Дмитриј Медведев, кој рече дека веќе не може да се зборува за Балтикот без нуклеарно...