Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дилери
Centar Свет Мозаик Во тренд...

Дилери на дрога завршија во ЗАТВОР – Па по бизарна грешка станаа милионери

M T
Шведската влада беше принудена да им плати на осудените дилери повеќе од 13 милиони круни за грешка направена за време на гонењето. Се започна кога...
Македонија

Притвор за дилери од Велес, фатени додека продавале 93 грама хероин

M T
Обвинителството во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица на возраст од 51 и 41 година, поради постоење на основано сомневање за...