Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : дијалог

Македонија

Радев очекува дијалогот со Скопје да доведе до конкретни резултати

M T
Бугарија очекува дијалогот со Македонија да доведе до конкретни резултати. Ова го изјави претседателот Румен Радев во телефонскиот разговор со Оливер Вархеj, одржан на иницијатива...
Uncategorized Македонија

Заев: Демократијата е двонасочен дијалог меѓу граѓаните во општеството, ние ја градиме на еднаквоста на сите

M T
Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша, меѓу другото, премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил по повод Меѓународниот ден на демократијата....
Македонија

Заев – Мехај: Честитки за политиките на дијалог и напредокот

M T
Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, се сретна со делегација од Република Косово предводена од министерот за одбрана, Арменд...