Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : бегалци

Свет

Два авиони со бегалци од Авганистан слетаа во Албанија

M T
Уште два авиони со Авганистанци слетаа во Албанија, со што вкупниот број на евакуирани лица во Албанија се искачи на 457. Албанското министерство за надворешни...
Македонија

Во камион кај Велес пронајдени 30 мигранти, возачот приведен

CENTAR MKD
На наплатната станица „Отовица” во Велес полициски службеници од СВР Велес забележале камион, при што возачот го напуштил местото на настанот. Подоцна, на 500 метри...