10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » канарски острови
СВЕТ

Канарските острови седиште на нарко кланови од Балканот

M T
Криминалните кланови од Балканот ги користат Канарските Острови за да прошверцуваат кокаин во Европа, а според шпанските медиуми, тие купуваат килограм кокаин за 3.000 евра,...