26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » министерство за транспорт и врски
Бизнис

Бочварски: Градиме модерен и безбеден автопат на Коридор 10

CENTAR MKD
Коридорот 10 мора да го издигнеме на ниво на европски коридор, за нас ова е многу важен патен правец, многу значајна транзитна патна врска и...