31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски и Апасиев заедно работеа на дестабилизација на државата

Соопштение на СДСМ:

„Христијан Мицкоски со своето анти ЕУ и анти НАТО дејствување остана сам и изолиран.

Добивај вести на вибер
Единствената поддршка што ја има е од неговиот партнер Димитар Апасиев и неговата проруска партија Левица.

Мицкоски и Апасиев заедно работеа на дестабилизација на државата, заедно ширеа лажни вести и хистерија, заедно креираа крвави сценарија што не им успеаја.

Никој повеќе не верува во лагите на Мицкоски уште помалку некој го поддржува во идејата за референдум која служи само за негова лична, внатрепартиска употреба.

Поради таквиот однос Мицкоски се испокара со коалициските партнери, затоа и другите опозициски партии му го свртеа грбот.

Остана Мицкоски осамен, придружуван единствено од Апасиев со кого заедно работат за туѓи центри на моќ.

По којзнае кој пат, Мицкоски одбра да се стави на спротивната страна од државните и националните интереси, на погрешната страна на историјата“.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Илинден е нашата сила за иднината

M T

СДСМ: Мицкоски и Апасиев се осамени против ЕУ

M T

СДСМ: Идејата за референдум е само за внатрешна употреба во ВМРО-ДПМНЕ

M T

СДСМ: Црвена линија за Мицкоски ли се навредите за нашите партнери од ЕУ дека се нацисти?

M T

СДСМ: Ги знаеме црвените линии на Мицкоски, прифати НМК и скандалозни Резолуции

M T

СДСМ: Доста беа лаги, почнавме преговори со ЕУ со зачуван идентитет

M T