15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : анкети

Македонија

Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап

M T
Вечерва, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски присуствуваше на изборна конференција на ОО СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново раководство....
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Анкетите потврдуваат дека СДСМ е убедлив фаворит кој го има најдоброто, нереформираното ВМРО-ДПМНЕ нема доверба од граѓаните

M T
Соопштение на СДСМ: Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев за ТВ 24: Анкетите уште пред кризата покажуваа дека СДСМ води со пет проценти, сега разликата е уште поголема

CENTAR MKD
„Анкетите уште пред корона кризата покажуваат дека Коалицијата предводена од СДСМ води со пет проценти наспроти ВМРО-ДПМНЕ, сега рејтингот е пораснат и тоа е тренд...