13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 5G

Tag : 5G

Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Северна Македонија и САД ја потврдија соработката за безбедност на 5G технологии

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на Соединетите Американски Држави Кеит...
Centar Македонија Технологија

Премиерот Заев и потсекретарот на САД, Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

CENTAR MKD
Премиерот Заев и потсекретарот на САД, Крач, денеска во 17:00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии Претседателот на Владата на...