13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Технологија

Премиерот Заев и потсекретарот на САД, Крач ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Премиерот Заев и потсекретарот на САД, Крач, денеска во 17:00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и Потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на Соединетите Американски држави Кеит Крач, денеска во 17.00 часот ќе потпишат меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии.

По потпишувањето на меморандумот ќе следат изјави.

Директен пренос во 17 часот на македонски јазик:
https://youtu.be/Jn9wdTA1LxA

Директен пренос во 17 часот:
https://youtu.be/bdsZQYSTyfg

Можеби ќе ве интересира

САД добија нов национален празник

M T

Западот на САД погоден од рекордно високи температури

M T

Премиерот Заев прими претставници на новоформираната Регионална боксерска лига: Спортот е најдобра афирмација на земјата, развојот на македонскиот бокс во нагорна линија

M T