12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Македонија » Page 1340
Македонија

Ја влечел за коса, па таа фрлала по него со камења – драма во кичевско

CENTAR MKD
Синоќа во селото Жубрино, кичевско, во куќата сопственост на Љ.Љ. дошол Б.Љ. и започнал расправија со малолетниот син на Љ.Љ. во врска со недоразбирање кое...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Отидоа на планинарски викенд, ќе се вратат во ковчези – Извлечени телата на планинарите на Кајмакчалан: Итната служба чека во скијачкиот центар

CENTAR MKD
– Извлечени се телата на двајцата планинари од Македонија од врвот Кајмакчалан и се симнуваат кон скијачкиот центар каде што доктори од итната служба ќе...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е единствената земја во Европа во која патриоти во монтиран случај се обвинети за тероризам

CENTAR MKD
„Македонија е единствената земја во Европа во која патриоти во монтиран случај се обвинети за тероризам само затоа што гласно го кажале својот став, кој...
Македонија

Прегзен пешак со тешки повреди итно донесен на скопските Клиники

CENTAR MKD
Околу 18 часот синоќа на локалниот пат село Режановце кон регионалниот пат Куманово – Липково се случила сообраќајна незгода во која 22-годишниот Т.Р. од Куманово,...
Македонија

Познат идентитетот на повредената пратеничка, со неа бил и градоначалникот на Валандов кој исто така е повреден

CENTAR MKD
Мери Лазарова, пратеничка на СДСМ е потешко повредена, додека Перо Костадинов, граодначалник на Валандово помина со полесни повреди во тешката сообраќаја синоќа. Имено синоќа во...
Македонија

Македонија во солзи: Загинаа момче и девојка

CENTAR MKD
Двајца планинари од Македонија синоќа биле пронајдени починати на Кајмакчалан. Како што пренесуваат грчките медиуми, се работи за младо момче и млада девојка, на возраст...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Снег ќе ја “затрупа” Македонија: Ако мислевте дека на лошото време му доаѓа крајот, ќе се изненадите кога ќе дознаете за снежното невреме што доаѓа од вторник

CENTAR MKD
Денеска ќе се задржи претежно облачно и студено време, а во претпладневните часови се уште ќе има врнежи, особено во јужните делови, информираат од УХМР....
Македонија

Познат градоначалник и пратеничка на владејачката СДСМ повредени во тешката сообраќајка синоќа

CENTAR MKD
Синоќа околу 18.30 часот на маг. пат Демир Капија–Неготино патничко моторно возило „Опел корса“ со гевгелиски регистерски таблици, управувано од М.Л. (33) удрило во одрон...
Македонија

Тешко повредена пратеничка на СДСМ, како и уште еден функционер на владејачката партија

CENTAR MKD
Вечерва околу 18.30 часот на маг. пат Демир Капија–Неготино патничко моторно возило „Опел корса“ со гевгелиски регистерски таблици, управувано од М.Л. (33) удрило во одрон...
Македонија

Вечерва нова тешка сообраќајка со повредени ја потресе Македонија

CENTAR MKD
Едно лице е потешко повредено, а едно се здобило со полесни повреди во сообраќајка, што се случи вечерва во клисурата кај Демир Капија. Од Автомотосојузот...
Македонија

Тешка сообраќајка попладнево во Скопје – Се преврте ауди, има повредени

CENTAR MKD
Тешка сообраќајна несреќа се случи поладнево во скопската населба Злокуќани. Според првичните информации, автомобил марка „Ауди“ со скопски регистерски таблички удрил во метален столн и...
Македонија

Голема спасувачка акција во Македонија: Пронајдени се двајцата исчезнати французи живи, но премрзнати по силното снежно невреме на Попова Шапка

CENTAR MKD
Денеска околу 15 часот во СВР Тетово пријавено е дека двајца француски државјани, волонтери во Центарот за интеркултурен дијалог од Куманово залутале и се изгубиле...
Македонија

Хаос кај Стража – снегот го закочи сообраќајот

CENTAR MKD
Врнежите од снег предизвикаа застој во сообраќајот на планинскиот премин премин Стража. Според очевидци, сообраќајот е закочен веќе еден час, а корисници на социјалните мрежи...
Македонија

Заев и Груби со спротивставени изјави за преговорите со Грција, опозицијата прашува – кој лаже?

CENTAR MKD
Владејачката коалиција секојдневно нанесува огромна и ненадоместлива штета на Република Македонија во спорот околу проблемот кој што соседна Република Грција го има со нашето име,...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Парите за дислокација на галиите, Шилегов да ги пренамени за изградба на канализација

CENTAR MKD
ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека градоначалникот на Општина Гази Баба, Борче Георѓиевски сака да ја презадолжи општината со 1 милиони и 200 илјади евра, а Петре...
Македонија Свет ТОП ВЕСТИ

„Катимерини“: Турција, а не Скопје, претставува реална закана за Грција

CENTAR MKD
Турција, а не Скопје претставува реална закана за грчкиот суверенитет. Ова го пишува новинарот Том Елис во својата колумна, објавена во грчкиот весник „Катимерини“. „Во...