4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија, јавува Сеизмолошкиот завод на Србија.

Земјотресот бил со јачина од 2,3 степени.

Земјотресот е регистриран во 06:05 часот по локално време, на 7 километри од Тирана, на длабочина од 15 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.