4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

(Видео) Први снимки од драмата во училиштето во Хамбург: потрага по вооружените ученици

Вистинската драма се случува во училиште во Хамбург по дојава дека во зградата има вооружени лица.

Според германските медиуми, двајца ученици наводно дошле на училиште вооружени и му се заканувале на наставникот со пиштол.

Полицијата ги евакуирала учениците од училиштето, а специјалци ја опколиле зградата.

Како што се наведува, потрагата по вооружените ученици е во тек.

На „Твитер“ се појавија првите снимки од местото на настанот. На едната се гледа како полицијата во полна опрема влегува во училиштето.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“