Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Нина Ангеловска – Најуспешна бизнис жена на годината

Редакцијата на Centar.mk ја избра Нина Ангеловска за најуспешна бизнис жена на годината за 2022.

Поранешната министерка за финансии и основач на „Групер“, Нина Ангеловска, оваа година стана директор за интернационален бизнис развој во „Ананас“ – платформа за онлајн тргување, што е огромен успех.

Можеби ќе ве интересира

Златко Ориѓански – Најуспешен промотор на македонската култура на годината

CENTAR MKD

Влатко Стефановски – Најдобар музичар на годината

CENTAR MKD

Дина Дума – Најперспективна македонска режисерка на годината

CENTAR MKD

Живко Мукаетов – Бизнисмен на годината

CENTAR MKD

Радмила Шеќеринска – политичарка со најуспешен меѓународен ангажман

CENTAR MKD

Младиот Македон, чудото од дете – Личност на годината!

CENTAR MKD