Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ЛИЧНОСТИ 2022
CentarМакедонијаВо тренд...

Златко Ориѓански – Најуспешен промотор на македонската култура на годината

CENTAR MKD
Редакцијата на Новинската агенција Centar.mk му оддава признание на Златко Ориѓански за “најуспешен промотор на македонската култура за 2022”. Златко Ориѓански, е основач и директор...
CentarМакедонијаВо тренд...

Влатко Стефановски – Најдобар музичар на годината

CENTAR MKD
Редакцијата на новинската агенција Centar.mk за оваа година му оддава признание на Влатко Стефановски за “Најдобар музичар на годината”. Нашироко познатиот Стефановски имаше исклучително плодна...
CentarМакедонијаВо тренд...

Дина Дума – Најперспективна македонска режисерка на годината

CENTAR MKD
Новинската агенција Centar.mk, оваа година и’ оддава признание на Дина Дума за “Најперспективна македонска режисерка на годината”. Дина Дума имаше огромен успех со филмот Сестри...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Живко Мукаетов – Бизнисмен на годината

CENTAR MKD
Првиот човек на Алкалоид, Живко Мукаетов е избор на редакцијата на Centar.mk за најуспешен бизнисмен на годината за 2022. Мукаетов е еден од најуспешните менаџери...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Нина Ангеловска – Најуспешна бизнис жена на годината

CENTAR MKD
Редакцијата на Centar.mk ја избра Нина Ангеловска за најуспешна бизнис жена на годината за 2022. Поранешната министерка за финансии и основач на „Групер“, Нина Ангеловска,...
CentarМакедонијаВо тренд...

Радмила Шеќеринска – политичарка со најуспешен меѓународен ангажман

CENTAR MKD
Новинската агенција Centar.mk продолжува со давање пеизнание на личности и настани кои ја одбележаа 2022 година. Радмила Шеќеринска според Centar.mk е политичарка со најуспешен меѓународен...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Младиот Македон, чудото од дете – Личност на годината!

CENTAR MKD
За личност на 2022-ра година, редакцијата на Centar.mk го избра младиот Македон Димитриевски. Младиот Македон е вистинско чудо од дете. Се работи за ученик во...