17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фатен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

На 19.09.2022 во шума во с.Буковиќ, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај – СВР Скопје го лишиле од слобода И.Р.(65) од Буковиќ. Тој бил затекнат при бесправна сеча на огревно дрво и кај него била пронајдена моторна пила, која била одземена и предадена на Шумска полиција.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Фатен дрвокрадец во Охрид

M T

Фатени крадци на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T