19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фатен дрвокрадец во Охрид

На 20.09.2022 во 21.45 часот на ул.„Ристо Чадо“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид забележале патничко возило „митсубуши пајеро“ без регистарски ознаки како превезува огревно дрво. По преземени мерки, на имот на улицата, сопственост на Б.С.(48), било пронајдено возилото, огревно дрво од околу 1,5 кубни метри и моторна пила.

Возилото, дрвата и пилата биле одземени и предадени на Шумска полиција, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Фатени крадци на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

M T

Фатен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Приведен разбојник, поднесена кривична пријава

M T