Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

На 24.08.2022 во 23.15 часот на ул.„Орце Николов“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој бил затекнат при обид да одземе предмет од управна зграда на Дирекција на „Пошта на Северна Македонија“.

Малолетникот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T