11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Засекогаш несреќни во љубовта: Овие 3 хороскопски знаци остануваат без партнер, а не е виновен ретроградниот Меркур

Некои хороскопски знаци едноставно не можат да ги преболат старите љубови. Тие се обидуваат на секој начин да продолжат понатаму, но тоа не им оди.

Влијанието на ретроградниот Меркур ќе ги наруши плановите за некои знаци, а на некои знаци не им треба планета со негативно влијание за да останат во вртлогот на старата љубов која нема да се врати.

Ова се 3-те хороскопски знаци кои секогаш им се враќаат на поранешните љубови:

Рак
Раковите се сметаат за многу чувствителни и најромантичните знаци на Зодијакот. Тие се многу склони кон носталгија, што значи дека често се потопуваат во спомените и се препуштаат на соништата. Затоа, постои голема веројатност да се вратат на своите поранешни љубови. И мажите и жените од овој знак не можат да ја поднесат осаменоста, затоа брзо се стремат да ја пополнат својата емоционална празнина. Поради стравот да не ја препознаат љубовта во новите врски, полесно им е да ги обноват старите отколку да изградат нешто ново со некои други луѓе кои не ги познаваат. Со најмало навестување на надеж се враќаат кај поранешниот партнер.

Риби
Рибите имаат два спротивни мотиви за враќање. Некои се мотивирани од желбата да им докажат на бившите дека се најдобри и незаменливи. Тие се обидуваат на секој начин да ја вратат довербата и да ја користат сета своја сензуалност како адут. Други се водени од силна емотивна врска, поточно некои Риби не можат да живеат без поранешната љубов, па затоа и многу страдаат поради нивното отсуство. Нивните приврзувања се многу сериозни, Рибите никогаш не ги забораваат своите поранешни љубови!

Девица
Малку е веројатно дека прагматичната Девица ќе стане херој на љубовна приказна, но зад маската на смиреноста се кријат големи сомнежи и стравови. И мажите и жените Девица можат да бидат премногу пребирливи за луѓето и да бараат нов партнер долго време, оттурнувајќи многумина со нивниот карактер. Затоа, штом ќе добијат и најмало навестување дека врската со бившиот би можела да се обнови, тие ќе бидат таму. Тие сонуваат да се вратат во мирното минато и ги идеализираат поранешните партнери.

Можеби ќе ве интересира

Знаци дека детето има висок коефициент на интелигенција: Внимавајте на МАЛИТЕ ДЕТАЛИ

M T

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

M T

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T

Овие хороскопски знаци имаат шанса да станат директори – За бизнисот ставаат се на КОЦКА

M T

ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА СРЕЌА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ! – Ќе имаат ГОЛЕМА заработка

M T