11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Еве кои се најдобри, а кои најлоши сопруги според хороскопот

Рибите никогаш нема да ве изневерат, ајде само обидете се да разочарате жена Овен…

Дознајте кои хороскопски знаци се најдобри партнери за да го поминете целиот живот.

Рак
Тие се многу емотивни и посветени. За жал, таквата емоционална изложеност обично ги доведува до кршење на срцето. Но, и покрај тоа што многу лесно се повредуваат, тоа е вистинскиот избор за стабилна и долга врска. Тие го сакаат концептот на брак и заедница, тоа е нешто што им дава смисла на нивните животи. Тие се исклучително грижливи и ќе се трудат да ги задоволат сопругот и децата, само затоа што сакаат и имаат многу љубов да дадат. Таа е совршена жена на која можете да и верувате. Ете затоа жените Ракови се најдобрите сопруги на Зодијакот.

Риби
Жените во овој знак се сигурни. Никогаш никого нема да изневерат, секогаш ќе ви дадат втора шанса. Отпрвин оставаат впечаток дека се малку срамежливи, но штом ќе ве пуштат во нивните срца, ќе откриете сосема нов свет на љубов и наклонетост. Поради нивната креативност, тие се многу интелигентни, а ја имаат и онаа прекрасна страна која никогаш нема да ја заборавите. Сакаат софистициран живот и уживање во добра храна и добра музика. Тие можат да бидат малку расположени, но нивната љубезност и лојалност го надоместуваат тоа.

Вага
Тие се многу емотивни и најљубезниот знак на Зодијакот. Секогаш се трудат да бидат позитивни и среќни, но тоа не ги спречува да се справат со какви било конфликти во бракот. Вагите нема да можат мирно да заспијат додека не ги решат кавгите со партнерот, па затоа ќе инсистираат проблемите да се решат што поскоро. Покрај тоа, тие се мислители кои ги инспирираат своите партнери да ги постигнат своите цели. Тоа е она што ги тера нивните посилни половини да бидат подобри. Тие се големи љубовници и мајстори на романтиката.

Бик
Откако ќе ја најде својата сродна душа, жената Бик е многу посветен партнер. Ништо нема да и биде поважно од него, таа ќе даде се од себе да му угоди. Жените Бик се интелигентни. Ако сакате да го привлечете нејзиното внимание, мора да и бидете совршени интелектуално и емотивно. И тоа не е лесно. Жените родени во овој знак се многу лојални и заштитнички настроени кон своето семејство, особено кога се во прашање нивните деца.

Водолија
Жените водолија се многу импулсивни бидејќи не поднесуваат досада. Доколку почувствуваат дека западнале во секојдневието, веднаш ќе преземат нешто за да го променат. Затоа, ако сакате да се смирите со Водолија, погрижете се вашата врска да не стагнира, во спротивно тие ќе ве напуштат. Кога жената Водолија ќе сфати дека врската не функционира, ќе се сврти и ќе си замине. Покрај тоа, тие се многу паметни и сакаат партнерот да им парира. Затоа, ако можете да ги следите, оженете се за овој знак. Нема да зажалите.

Јарец
Кога ќе одлучат нешто, жените Јарец ќе го направат тоа. Тие се апсолутни кралици кога станува збор за мултитаскинг – грижа за децата, домот, работата и што е најважно водење среќен брачен живот. Ако сакате да се омажите за ваква жена, мора да бидете многу организирани. Тие не можат да поднесат мрзеливост или луѓе кои постојано ветуваат работи, а потоа не прават ништо за тоа. Сè што е помалку од совршена организација и постигнување цели е неуспех.

Близнаци
Жените Близнаци се лукави. Во еден момент таа ќе биде најдобрата сопруга што би можеле да ја посакате, со изливи на љубов и грижливи дела, а следниот целосно ќе се предомисли. Ако сакате да го поминете целиот живот со неа, мора да знаете дека има две страни во неа кои мора да ги прифатите. Лесно е да се живее со приврзаната и љубовната страна, но што кога другата страна ќе дојде на ред… Мора да бидете подготвени за тоа.

Скорпија
Жените Скорпии не се најлошите сопруги. Тие можат да го извлечат најдоброто од вас, но на посебен начин што нема да им се допадне на сите. Факт е дека тие имаат многу високи стандарди. Ако не можете да ја следите за да ги постигнете нејзините високи цели, нема да преживеете. Затоа само најсилните можат да ја „скротат“ жената Скорпија.

Девица
Тие се организирани и точно размислуваат што е погрешно, а што е правилно. За да можете да живеете со неа, треба да прифатите дека сè мора да биде како што таа замислила. Но, од друга страна, ако ја задоволите, ќе доживеете неверојатна љубов и третман каков што досега не сте имале затоа што длабоко во себе ќе разбере низ што поминувате поради неа и ќе ви возврати. Меѓутоа, ако вашиот брак трае, ќе се навикнете на нејзиното однесување.

Лав
За жените Лав, мора да знаете дека ако не го добие она што го сака, некој ќе биде повреден. Нема да се лути, ќе го изрази својот гнев. Затоа размислете добро пред да стапите во врска со овој знак. Меѓутоа, штом ќе го освоите нејзиното срце, таа ќе ве сака безусловно и засекогаш. Нема да и пречи да го сподели центарот на вниманието со вас. Само не се вртете околу неа кога ќе се налути и бегајте додека не се олади.

Овен
Жените Овен се многу компетентни, прекрасни и величествени. Нема сомнеж дека веднаш ќе се заљубите во ваква жена. Таа е многу лојална во бракот, но очекува нешто за возврат. Ако не ѝ го дадете тоа што го сака, таа ќе си замине и ќе најде некој што тоа ќе го направи, а ги има многу од нив кои копнеат да заземат место во нејзиното срце. Не ја разочарувајте оваа жена бидејќи таа ќе ве распарчи.

Стрелец
Ако сакате да бидете збунети и несвесни за тоа што се случува, оженете се со жена Стрелец. Тие се многу страсни и не можат долго да останат на едно место бидејќи не поднесуваат досада или стагнација. Штом почувствуваат дека ги задржуваат, ќе побегнат и никогаш нема да се вратат. Прифатете ги такви какви што се и никогаш не обидувајте се да ги скротите бидејќи нема да успеете. Жените во овој знак повеќе сакаат слобода отколку обврска и тоа не можете да го промените со нив. Единствено е да се биде како нив. Ако ја имате истата визија и интереси, ќе имате совршен брак.

Можеби ќе ве интересира

Хороскопот открива: Овие знаци најдобро лажат

M T

Еве вакви мажи привлекувате во зависност од тоа кој знак сте

M T

Фатални жени според хороскопот: Овие четири дами ТОТАЛНО ги излудуваат мажите

M T

Овие три знаци се сметаат за најдобри во хороскопот

M T

Најлоши љубовници во хороскопот: Кој знак е кралица на драмата, а кој на љубомората?

M T

Топ 5 најлоши љубовници според хороскопот

M T