11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено силен ветер (до 60 км/час) од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 35 степени.

Во Скопје, сончево со мала локална облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 32 степен.

Следува период на стабилно време. До вторник ќе дува умерен до силен северен ветер (до 60 км/час) кој ќе биде најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Дневните температури од утре ќе бидат во постепен пораст.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

И денес натпросечно топло време со температура до 35 степени

M T

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Сончево и топло со температури до 31 степен

M T

Сончево со мала до умерена облачност

M T

Сончево време со температура до 28 степени

M T