26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

02 Aвгуст неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 02 Aвгуст (вторник) 2022 година, Ден на Републиката е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита Денот на Републиката.

Можеби ќе ве интересира

ЕСМ: Приоритет ќе бидат граѓаните, вишоците електрична енергија може да се понудат на стопанството

M T

СДСМ: Мицкоски да им се извини на граѓаните за сите лаги

M T

СДСМ на сите граѓани им честита почеток на преговори со ЕУ!

M T

Ковачевски: Честитки до сите граѓани, преговорите со ЕУ се отворени, време е за оптимизам, но и посветена работа

M T

СДСМ: Со ограничувањето на маржите го штитиме стандардот на граѓаните

M T

СДСМ: Сите криминално стекнати пари од ВМРО ДПМНЕ да се вратат кај граѓаните

M T