19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени. УВ=9

Во Скопје сончево и многу топло,со максимална температура до 37 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Сончево и топло со температури до 31 степен

M T

Сончево со мала до умерена облачност

M T

Сончево време со температура до 28 степени

M T

Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

M T

Сончево време со температура до 31 степен

M T