26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Пожарот е под контрола, пожарникари ќе дежураат цела вечер: Каква е моменталната состојба со пожарот во Ѓавото?

Моментална ситуацијата во врска окулу пожарот во с. Ѓавото према с. Грчиште Командирот на оделение во ТППЕ Гевгелија Иванов Дејан известува дека моментално пожарот е под контрола, соопшти ЦУК.

На некои места има пожар од ветар на терен се 2 возила и 12 пожарникари, а во текот на ноќта ке има дежурни до сабајле од ТППЕ Гевгелија 5 пожарникари и 2 возила.