32.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

160 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот денa (23.05.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 160 возачи. Од нив 10 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 65 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 95 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

287 санкции за брзо возење

M T

236 санкционирани возачи во Скопје: 68 за брзо возење

M T

365 санкции за брзо возење

M T

220 санкционирани возачи во Скопје: 92 за брзо возење

M T

Шолц: Санкциите ќе завршат кога Путин ќе се откаже од своите планови

M T

340 санкции за брзо возење

M T