Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен дилер за издржување затворска казна

На 11.01.2022 година во 22.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода В.Г. (34) од Куманово. Тој се барал за издржување на затворска казна за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанции и прекурсори“.

В.Г. бил спроведен во Казнено-поправната установа Идризово Скопје за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице за издржување на затворска казна

M T

Приведен дилер од Скопје, пронајдена дрога

M T

Приведен дилер, пронајдена дрога

M T

Претрес во Кочани, пронајдена дрога, приведен дилер

M T

Приведен дилер, пронајдена дрога

M T

Претрес во Гевгелија, приведен дилер на дрога

M T