11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Денеска (14.09.2022) во 08.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, полициски службеници од тим потраги од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода С.С.(61) од Скопје. Тој бил баран со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Киев најавува казни до 15 години затвор за земање руски пасош

M T

Приведен крадец во Скопје

M T

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T

Албанец осуден на доживотен затвор во Австрија, ја избодел сопругата до смрт бидејќи за појадок му послужила супа

M T

Приведен крадец од гостиварско

M T

Приведен крадец во Скопје, ќе биде спроведен во затвор

M T