9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец од гостиварско

Вчера (11.09.2022) околу 10.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во гостиварски Добридол лишиле од слобода малолетник од ова село, поради сомнение дека бил инволвиран во извршување на тешка кражба.

Кај него бил пронајден и одземен предмет кој потекнувал од претходно извршено кривично дело „кражба“, кој ќе биде вратен на сопственикот. По документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец во Скопје

M T

Фатен крадец на дело во Битола, расчистени 14 тешки кражби

M T

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T